Błędy w pływaniu żabką czynnikiem marnej kondycji? 

Treningi, to oczywiście czysta przyjemność, ale powinniśmy zwracać uwagę na to, aby konkretne czynności wykonywać poprawnie. Wiadomym jest, iż w przypadku pływaków występuje różnorodna ilość podstawowych błędów. Na uwagę na na pewno zasługują problemy takie jak błędy w pływaniu stylem klasycznym. W realnym świecie będziemy je robić częściej niż nam się wydawało. Naturalnie tak naprawdę wcale nie trzeba być jakimś niesamowicie znającym się pływakiem, by błędy w pływaniu żabką się nie pojawiały. Musimy jedynie:

  • trenować,
  • być cierpliwi.

Z pewnością zwykle będziemy korzystali z wiedzy, która zostanie nam przekazywana przez wykwalifikowanych trenerów, jednak także bardzo często naszych znajomych. Niestety czasami naśladując inne osoby będziemy właśnie powielali u siebie błędy w stylu klasycznym. Czy zatem jest jakaś skuteczna metoda, by wydobyć się z takich destruktywnych przyzwyczajeń? Z całą pewnością, że tak. Wystarczy tylko skontaktować się z kimś profesjonalnym albo czytać niezmiernie dużo tekstów poradnikowych, które pokazują jakie najczęściej występują błędy w żabce. 

Najczęstsze błędy w żabce

 

Na pewno, aby odrobinę skorygować nasz sposób pływacki powinniśmy wiedzieć jak prawidłowo składać ręce i nogi. Oczywiście żabka błędy, to będzie styl jeden z najbardziej znanych, ale też zwykle najczęściej w przypadku amatorów pojawiają się błędy, które będą się powtarzały. Jeśli chodzi o pływanie żabką błędy najczęściej zauważalny, to na przykład ruchy rąk i nóg, które nie są ze sobą skoordynowane. Jak łatwo się domyślić wówczas bardzo prędko będziemy się forsować a oddech będzie coraz szybszy. Powodem tego jest właśnie ta nierówność, a więc należy pamiętać o tym, aby zintegrować poruszanie przez nas wykonywane. Poza tym jednym z poważniejszych problemów jest błąd w pływaniu stylem klasycznym polegający na złym ułożeniu ramion na zewnątrz. Czasami wygląda na to, że nawet wykwalifikowani pływacy będą zwyczajnie ręce rozstawiać zbyt szeroko albo nadmiernie drobno. Inny błąd w pływaniu żabką, to na przykład zbyt nieokiełznane poruszanie po fazie tak zwanego szybowania. Chodzi o ruchy ramion na zewnątrz. Należy więc mieć bardzo duże mieć na oku takie podstawowe nieścisłości i próbować przekonywać się do należytej postawy.

 

Pływanie żabką błędy i nauczanie na sucho

 

Wydaje się iż bardzo wydajne również będą ćwiczenia na sucho. Wtedy również można dostrzec czy występuje błąd w stylu klasycznym i czy wszystkie ruchy są harmonijne. Ułamek osób odnosi korzyść nawet z takich metod jak wypisanie sobie na kartce wszystkich podstawowych kłopotów. Wtedy możemy szybciej zorientować się w tym jakie konkretnie błędy w żabce u nas się pojawiają i na czym dokładnie się najbardziej trzeba skupić. Taka interpretacja faktycznie może poczynić cuda. Potwierdzają, to zresztą profesjonalni trenerzy, którzy o stylach, takich jak żabka błędy wiedzą wszystko, gdyż szkolą reprezentantów do zawodów pływackich. Błędne jest już rozumowanie takie, że jeżeli przecież pływamy tylko okazjonalnie, to nie ma znaczenia tak naprawdę czy robimy to perfekcyjnie. Otóż pływanie żabką błędy wykonane prawidłowo, to będzie także większa przyjemność z rekreacyjnego pływania. 

Wpis został uzupełniony przez administratora strony internetowej błędy w żabce

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *